Rukomet

Rukomet

Sport sličan rukometu igrao se još u starom Rimu, a moderan rukomet počeo se razvijati krajem 19. stoljeća.
adriana
adriana
Manje od minute
prije 2 god

Zašto?

  • timski rad
  • dinamičan
  • jačanje gornjeg dijela tijela

 

Rukomet je ekipni sport u kojem se natječu dvije momčadi s po 7 igrača (najčešće 6 igrača u polju i golman) na svakoj strani, Osnovni cilj igre jest loptom zabiti gol. Lopta se između igrača dodaje rukama.

Rukometni teren dužine je 40 metara, a širine 20 m. Svaki igrač smije napraviti do tri koraka držeći loptu u ruci, dok za svaki sljedeći korak mora loptu voditi odbijajući je od poda, ili je mora dodati suigraču.

Sport sličan rukometu igrao se još u starom Rimu, a moderan rukomet počeo se razvijati krajem 19. stoljeća na sjeveru Europe. Prvu rukometnu utakmicu u Hrvatskoj odigrali su 1930. nakon jednogodišnjeg vježbanja učenici Državne realne gimnazije u Varaždinu. Tek oko 1950. u Hrvatskoj se prestao igrati ‘veliki’ rukomet s po 11 igrača na svakoj strani.

Hrvatska je tradicionalno uspješna u ovom sportu. Muška reprezentacija dvadesetak je godina u svjetskom vrhu. RK Zagreb dvaput je bio prvak Europe (1992., 1993.), a ženski rukometni klub Podravka jednom (1996.).

 

Slični sportovi:

košarka


GDJE ISPROBATI
Akademski rukometni klub Vern
Iblerov trg 10, Zagreb
Gradski rukometni klub Varaždin 1930
Šetalište Franje Tuđmana 1, Varaždin
Hrvatski rukometni klub “BOROVO” Vukovar
Željeznička 9, Vukovar
Hrvatski rukometni klub “Gorica”
Rakarska 19, Velika Gorica
Hrvatski rukometni klub “Karlovac”
Rakovac 1, Karlovac
Hrvatski rukometni klub Krilnik
Poljudsko šetalište 1, Split
Hrvatski rukometni savez
Metalčeva 53, Zagreb
Klub “Primorska škola rukometa”
Marša Tita 71, Selce
Klub rukometne mladeži “Trogirka”
Ul. dr. Franje Tuđmana 14, Trogir
Muški rukometni klub “Arena – Jadrograd”
Trg Kralja Tomislava 7, Pula
Muški rukometni klub “Čakovec”
Dobriše Cesarića 17, Čakovec
Muški rukometni klub “Dugo Selo”
Đure Dubenika 2, Dugo Selo
Muški rukometni klub “Frankopan” Rokovci- Andrijaševci
M.Gupca 1, Andrijaševci
Muški rukometni klub “Ivanić”
KUNDEKOVA 2, Ivanić-Grad
Muški rukometni klub “Kozala” Rijeka
Kozala 37, Rijeka
Muški rukometni klub “Sesvete”
Bistrička 9/1, Sesvete
Muški rukometni klub “Trogir”
Ul. dr. Franje Tuđmana 14, Trogir
Muški rukometni klub “Zaprešić”
VLADIMIRA NOVAKA 23, Zaprešić
Muški rukometni klub Arba Rab
Palit 180, Palit
Muški rukometni klub Vidovec
Trg Svetog Vida 9, Vidovec
Nogometni klub “Mladost-Nada” Hrastovac
Trg A. Starčevića 4, Hrastovac
Rukometna akademija Adriatic
Kralja Držislava 8, Požega
Rukometna škola “Karlovac”
Rakovac 1, Karlovac
Rukometna škola “Prelog”
Ivana Meštrovića 2, Prelog
Rukometna škola “Sedmerac”
Trg N. Š. Zrinskog 16, Đakovo
Rukometna škola “VG Vučići 2014.”
Školska 11, Velika Gorica
Rukometna škola “Vučići”
Šetalište 150. brigade 1, Zagreb
Rukometna škola djevojčica Slatina
S. S. Kranjčevića 21 21, Slatina
Rukometna škola Dugo Selo
KOLODVORSKA 1A, Dugo Selo
Rukometna škola Ogulin
Bolnička 9, Ogulin
Rukometne veteranke “Sinj”
Kralja Zvonimira 20, Sinj
Rukometni klub “Adriatic” Šibenik
Bana Ivana Mažuranića 3, Šibenik
Rukometni klub “Arena – Pula”
Trg Kralja Tomislava 7, Pula
Rukometni klub “Belišće “
K.A.Stepinca 1, Belišće
Rukometni klub “Benkovac”
A. Mihanovića 21b, Benkovac
Rukometni klub “Buzet”
II ISTARSKE BRIGADE 2, Buzet
Rukometni klub “Cestorad” Ivankovo
Bošnjaci 16, Ivankovo
Rukometni klub “Cetina ” Sinj
DRAGAŠEV PROLAZ 24, Sinj
Rukometni klub “Crikvenica”
Kotorska 15A, Crikvenica
Rukometni klub “Dalmatinka”
Tina Ujevića 1, Ploče
Rukometni klub “Daruvar”
Samostanski prilaz 8, Daruvar
Rukometni klub “DAVOR”
Ignjata Brlića 1, Davor
Rukometni klub “Dinamo Zagreb”
DUBAŠNIČKA ULICA 22, Zagreb
Rukometni klub “Dubrava”
Hrvatskog proljeća 362/G, Zagreb
Rukometni klub “Duga Resa”
Dr. Ivana Banjavčića 7, Duga Resa
Rukometni klub “Đakovo”
Matije Gupca 13, Đakovo
Rukometni klub “Gaza”
Rakovac 1, Karlovac
Rukometni klub “Gospić”
Budačka 12, Gospić
Rukometni klub “Hrvatski dragovoljac”
Vladimira Nazora 7a, Dugi Rat
Rukometni klub “Ilok”
Matije Gupca 174, Ilok
Rukometni klub “Jadro”
Solinske mladeži 69F, Solin
Rukometni klub “Jamnica”
Zagrebačka 12, Pisarovina
Rukometni klub “Jaska”
Kralja Tomislava 13, Jastrebarsko
Rukometni klub “Jelsa Malizia”
Jelsa 278, Jelsa
Rukometni klub “Jerkovac” Metković
Alojzija Stepinca 20, Metković
Rukometni klub “Josipovac – Višnjevac”
KRALJA STJEPANA DRŽISLAVA BB, Josipovac
Rukometni klub “Kamičak” Sinj
Dragašev prolaz 24, Sinj
Rukometni klub “Kingtrade”
Franjevački put 2, Makarska
Rukometni klub “Koprivnica – Hangar 18”
Florijanski trg 10, Koprivnica
Rukometni klub “Korčula”
A.Starčevića 1, Korčula
Rukometni klub “Laurus”
Svetog Mihaela 37, Velika Ludina
Rukometni klub “Lokomotiva” Zagreb
Crnatkova 18, Zagreb
Rukometni klub “Lonia” Kutina
Hrvatskih branitelja 8, Kutina
Rukometni klub “Ludbreg”
Zagorska 11, Ludbreg
Rukometni klub “Marof” Novi Marof
Madžarevo 34a, Madžarevo
Rukometni klub “Medveščak Zg”
Schlosserove stube 2, Zagreb
Rukometni klub “Metković ” – Škola rukometa Metković
Sportska, Metković
Rukometni klub “Metković 1963.”
Sportska 5, Metković
Rukometni klub “Metković”
Športska 5, Metković
Rukometni klub “Mikleuš”
N. Š. Zrinskog 68, Mikleuš
Rukometni klub “Mladi rudar”
Rudarska 1, Labin
Rukometni klub “Mladost”
Vinogradska 4, Špišić Bukovica
Rukometni klub “Mladost” Donji Miholjac
A. CESARCA 2, Donji Miholjac
Rukometni klub “Mornar” Dramalj
Dramaljsko selce 30, Dramalj
Rukometni klub “MULTINORM” Cerna
Šetalište dr. F.Tuđmana 2, Cerna
Rukometni klub “Novigrad”
Veliki trg 1, Novigrad
Rukometni klub “Novska”
Radnička ulica 3, Novska
Rukometni klub “Ogulin”
Bolnička 9, Ogulin
Rukometni klub “Olimpija”
ZELENO POLJE 32, Osijek
Rukometni klub “Olimpija”
Ive Čaće 8, Vodice
Rukometni klub “Omišalj”
Pušća 48, Omišalj
Rukometni klub “Opus”Opuzen
Prantrnovo 30, Opuzen
Rukometni klub “Opuzen”
Zadarska 5, Opuzen
Rukometni klub “Orahovica”
Trg plem.Mihalovića 6-, Orahovica
Rukometni klub “Osijek”
REISNEROVA 46A, Osijek
Rukometni klub “Pavleki”
Podsusetski trg 14b, Zagreb
Rukometni klub “Pazin”
Šetalište Pazinske gimnazije 8, Pazin
Rukometni klub “Pećine”
Trg Viktora Bubnja 1, Rijeka
Rukometni klub “PETASON-VRANJIC”
Put Majdana 3A, Solin
Rukometni klub “Petrijevci”
REPUBLIKE 110A, Petrijevci
Rukometni klub “Petrinja”
V.Nazora 16, Petrinja
Rukometni klub “Polet”
Stančić, Zagrebačka 23, Brckovljani
Rukometni klub “Poreč”
N. Tesle 16, Poreč
Rukometni klub “Prelog”
GLAVNA 35, Prelog
Rukometni klub “Rab”
Palit 180, Palit
Rukometni klub “Rovinj”
OMLADINSKA 4, Rovinj
Rukometni klub “Rugvica”
Trg Josipa Predavca 1, Rugvica
Rukometni klub “Š. R. Karlovac”
Rakovac 1, Karlovac
Rukometni klub “Selce”
Slavka Jeličića 74a, Selce
Rukometni klub “Senj”
Silvija Strahimira Kranjčevića 3, Senj
Rukometni klub “Sesvete”
Bistrička 9/1, Sesvete
Rukometni klub “Silent”
Savska cesta 137, Zagreb
Rukometni klub “Slatina”
Trg Svetog Josipa 11a, Slatina
Rukometni klub “Sloga” Novoselec – Križ
Zagrebačka 2, Križ
Rukometni klub “Spačva-Vinkovci” Vinkovci
Duga ulica 24II, Vinkovci
Rukometni klub “Split”
Washingtonova 13, Split
Rukometni klub “Umag”
Savudrijska cesta 15, Umag
Rukometni klub “Veruda”
Rochreggerova 34, Pula
Rukometni klub “Veteran – Split”
Washingtonova 13, Split
Rukometni klub “Veteranka” Trogir
Ul. dr. Franje Tuđmana 14, Trogir
Rukometni klub “Viro Virovitica”
Matije Gupca 63, Virovitica
Rukometni klub “Zadar 1954”
Franje Petrića 3, Zadar
Rukometni klub “Zadar 2013”
Andrije Maurovića 5, Zadar
Rukometni klub “Zagorec”
Podgora Krapinska bb, Krapina
Rukometni klub “Zelina”
Trg Kardinala Stepinca 2, Sveti Ivan Zelina
Rukometni klub “Zg – Dubrava”
Vardarska 27a, Zagreb
Rukometni klub “Žminj”
Pazinska cesta 1, Žminj
Rukometni klub “Zrinski” Bošnjaci
Trg fra Bernardina T.Leakovića 10, Bošnjaci
Rukometni klub Arbanasi – Zadar
Vlahe Paljetka 2, Zadar
Rukometni klub Balić&Metličić
Ulica Slobode 35, Split
Rukometni klub Bedekovčina
Gajeva 1, Bedekovčina
Rukometni klub Čavle
Podčudnič 61, Podčudnič
Rukometni klub CONCORDIA
Varaždinska 1, Lepoglava
Rukometni klub Dugopolje
Domovinskog rata 121, Dugopolje
Rukometni klub Đurđevac
Dr. Ivana Kranjčeva 5, Đurđevac
Rukometni klub Feniks
REISNEROVA 67, Osijek
Rukometni klub Hvar
Šime Buzolić Tome 49, Hvar
Rukometni klub Ivančica Ivanec
E.Kumučića 7, Ivanec
Rukometni klub Kanfanar-Marići
Dvigradska 1, Kanfanar
Rukometni klub MIKANOVCI
Matije Gupca 2, Stari Mikanovci
Rukometni klub MLADOST 09
Ivana Perkovca 90, Samobor
Rukometni klub Moslavina
Hrvatskih branitelja 8, Kutina
Rukometni klub Nedelišće
J. Marčeca 27a, Nedelišće
Rukometni klub Nexe
MATICE HRVATSKE 1, Našice
Rukometni klub ORKAN Dugi Rat
Vladimira Nazora 7a, Dugi Rat
Rukometni klub Privlaka
Falićevci 7, Privlaka
Rukometni klub Ribola Kaštela
A.B. Šimića 21, Kaštel Gomilica
Rukometni klub rudar
Rude 95, Rude
Rukometni klub Šibenik 2015
Bana Ivana Mažuranića 49, Šibenik
Rukometni klub Sisak
Trg grada Heidenheima 1, Sisak
Rukometni klub Škola rukometa “Dubrovnik”
Liechtensteinov put 10, Dubrovnik
Rukometni klub Sokol Vratišinec
Dr. Vinka Žganca 2, Vratišinec
Rukometni klub Solin
Put Majdan 3A, Solin
Rukometni klub Tenja
ULICA VLADKA MAČEKA 20, Tenja
Rukometni klub Valpovka
ULICA dr.FRANJE TUĐMANA 4, Valpovo
Rukometni klub Varaždin
Petra Preradovića 9, Varaždin
Rukometni klub Varteks – Veterani
Zagrebačka 94, Varaždin
Rukometni klub Viškovo
Vozišće 3, Viškovo
Rukometni klub Vrbovsko
Franje Račkog 13, Vrbovsko
Rukometni klub Zabok
Đački put bb, Zabok
Rukometni klub Zagreb
Veprinačka 16, Zagreb
Rukometni klub Zlatar Bistrica
Vladimira Nazora 56, Zlatar-Bistrica
Rukometni klub Županja
dr.Franje Račkog 30, Županja
Rukometni klub” KTC” Križevci
Ulica Nikole Tesle 18, Križevci
Rukometni klub” LiPa”
Antuna Kanižlića 14, Požega
Rukometni savez Dubrovačko-neretvanske županije
Sportska 5, Metković
Rukometni savez grada Osijeka
REISNEROVA 46a, Osijek
Rukometni savez Istarske županije
Trg Kralja Tomislava 7, Pula
Rukometni savez Karlovačke županije
Rakovac 1a, Karlovac
Rukometni savez Koprivničko – križevačke županije
Hrvatske državnosti 7, Koprivnica
Rukometni savez Ličko-senjske županije
S.S.Kranjčevića 3, Senj
Rukometni savez Međimurja
ALEKSANDRA SCHULTEISSA 19, Čakovec
Rukometni savez Osječko-baranjske županije
REISNEROVA 46A, Osijek
Rukometni savez Požeško-slavonske županije
Dr. Franje Tuđmana 9/2, Požega
Rukometni savez Primorsko-goranske županije
Verdijeva 11/III, Rijeka
Rukometni savez Šibensko – kninske županije
Miminac 15, Šibenik
Rukometni savez Splitsko-dalmatinske županije
Osječka 11, Split
Rukometni savez Varaždinske Županije
Graberje 31, Varaždin
Rukometni savez Virovitičko-podravske županije
Matije Gupca 63, Virovitica
Rukometni savez Vukovarsko-srijemske županije
Duga ulica 24II, Vinkovci
Rukometni savez Zadarske županije
Franje Petrića 3, Zadar
Rukometni savez Zagrebačke županije
Đure Dubenika 2, Dugo Selo
Škola rukometa “ZAGI”
Koprivnička 9, Varaždin
Sportska udruga-rukometni klub “Garešnica”
Trg hrvatskih branitelja 10, Garešnica
Športski rukometni klub “Moslavac” Popovača
Vinogradska 15, Popovača
Športski rukometni savez Sisačko-moslavačke županije
LJUDEVITA GAJA 17, Sisak
Sportsko društvo “Rukometni vratar”
Put Sv. Lovre 49, Split
Srednjoškolski ženski rukometni klub Ivanec
Eugena Kumičića 7, Ivanec
Udruga rukometnih trenera Primorsko-goranske županije
Verdijeva 11III, Rijeka
Udruga rukometnih trenera Zagrebačke županije
Đure Dubenika 2, Dugo Selo
Udruga rukometnih trenera županije Splitsko-dalmatinske
Vjekoslava Paraća 102, Split
Udruga rukometnih veterana “Neretvanski gusari”
Trg kralja Tomislava 1, Opuzen
Udruga rukometnih veterana “Zlatne godine”
Kneza Branimira 7, Metković
Udruga rukometnih veterana Varaždin
Graberje 31, Varaždin
Veteranke rukometnog kluba “Cerna”
Šetalište dr.Franje Tuđmana 1, Cerna
Veteranke ženskog rukometnog kluba Ivanić
Grabersko Brdo 139, Graberje Ivanićko
Veteranski rukometni klub “Zadar”
FRANJE PETRIĆA 3, Zadar
Veteranski rukometni klub Bjelovar
A. Hebranga 10, Bjelovar
Veteranski rukometni klub Osijek
KNEZA BORNE 107, Osijek
Veteranski ženski rukometni klub “Petrinja”
Matije Antolca 41, Petrinja
Veteransko rukometna skupina “Otpisani”
Kneza Domagoja 21, Metković
Zagrebački rukometni savez
Veprinačka 16, Zagreb
Zbor rukometnih sudaca Dubrovačko neretvanske županije
Obala P. Krešimira IV 1, Ploče
Zbor rukometnih sudaca južne Dalmacije
Oca Ante Gabrića 7, Metković
Zbor rukometnih sudaca Kutina
Hrvatskih branitelja 8, Kutina
Zbor rukometnih sudaca Međimurja
S. Kolara 59, Čakovec
Zbor rukometnih sudaca Ogulin
Bolnička 9, Ogulin
Zbor rukometnih sudaca Osijek
Adama Reisnera 46a, Osijek
Zbor rukometnih sudaca Pula
Trg Kralja Tomislava 7, Pula
Zbor rukometnih sudaca Rijeka
Verdijeva 11III, Rijeka
Zbor rukometnih sudaca Šibenik
Miminac 15, Šibenik
Zbor rukometnih sudaca Splitsko-dalmatinske županije
Osječka 11, Split
Zbor rukometnih sudaca Varaždin
Graberje 31, Varaždin
Zbor rukometnih sudaca Virovitičko-podravske županije
Matije Gupca 63, Virovitica
Zbor rukometnih sudaca Vukovarsko -srijemske županije
12.redarstvenika , Vinkovci
Zbor rukometnih sudaca Zadar
PUT VRELA 57, Zadar
Zbor rukometnih sudaca Zagreb
VEPRINAČKA 16, Zagreb
Zbor rukometnih sudaca Zagrebačke županije
Milke Trnine 14, Ivanić-Grad
Ženski akademski rukometni klub “SPLIT”
Ulica slobode 16b, Split
Ženski klub rukometa na pijesku “Kontesa Nera”
Trebevićka 26, Zagreb
Ženski rukometni klub “BISTRA”
Sportska ulica 1, Donja Bistra
Ženski rukometni klub “Buje”
Monte Baster 52, Buje
Ženski rukometni klub “Colapis”
Kurilovac 1, Ozalj
Ženski rukometni klub “Darda”
Školska 9, Darda
Ženski rukometni klub “Drenak”
I. Trnskog 12, Slunj
Ženski rukometni klub “Dubrovnik”
Liechtensteinov put 10, Dubrovnik
Ženski rukometni klub “DUGO SELO – 55”
Đure Dubenika 2, Dugo Selo
Ženski rukometni klub “Đakovo”
MATIJE GUPCA 13, Đakovo
Ženski rukometni klub “Gorica” Velika Gorica
Rakarska ulica 19, Velika Gorica
Ženski rukometni klub “Hoteli Makarska”
Franjevački put 2, Makarska
Ženski rukometni klub “Hvar”
Mate Hraste 1, Hvar
Ženski rukometni klub “Ilok”
Matije Gupca , Ilok
Ženski rukometni klub “Imota” Imotski
BISKUPA ŠIMUNA MILINOVIĆA 2, Imotski
Ženski rukometni klub “Ivanić”
Milke Trnine 14, Ivanić-Grad
Ženski rukometni klub “Kalinovac”
Dravska 6, Kalinovac
Ženski rukometni klub “Karlovac-Švarča”
Trg Sv. Franje Ksaverskog 2, Karlovac
Ženski rukometni klub “Knin”
Dr. Franje Tuđmana 4, Knin
Ženski rukometni klub “Koka” Varaždin
Graberje 31, Varaždin
Ženski rukometni klub “KTC”
Potočka ulica 26, Križevci
Ženski rukometni klub “Lipik”
Školska , Lipik
Ženski rukometni klub “Lumbarda”
Lumbarda 541, Lumbarda
Ženski rukometni klub “Mali Lošinj”
Mate Vidulića 88, Mali Lošinj
Ženski rukometni klub “Metković”
Sportska 5, Metković
Ženski rukometni klub “MIO” Varaždin
Kolodvorska 20c, Varaždin
Ženski rukometni klub “Murvica ” Crikvenica
Kotorska 15A, Crikvenica
Ženski rukometni klub “Ogulin”
Bolnička 9, Ogulin
Ženski rukometni klub “Orahovica”
TRG TINA UJEVIĆA 1, Orahovica
Ženski rukometni klub “Petrijevci”
REPUBLIKE 110A, Petrijevci
Ženski rukometni klub “Petrinia”
Gajeva 54, Petrinja
Ženski rukometni klub “Pitomača”
Tina Ujevića 8, Pitomača
Ženski rukometni klub “Požega”
Antuna Kanižlića 14A, Požega
Ženski rukometni klub “Prelog”
Glavna 35, Prelog
Ženski rukometni klub “Rugvica”
Trg Josipa Predavca 1, Rugvica
Ženski rukometni klub “Samobor”
Perkovčeva 90, Samobor
Ženski rukometni klub “Senia”
Silvija Strahimira Kranjčevića 1, Senj
Ženski rukometni klub “Sinj”
Luka 7, Sinj
Ženski rukometni klub “Sloga”
Brezje, Franje Gredelja 4, Sveta Nedelja
Ženski rukometni klub “Split 2010”
Ulica slobode 16b, Split
Ženski rukometni klub “Trnina” Križ
Zagrebačka 2, Križ
Ženski rukometni klub “Tvin-Virovitica”
Zbora narodne garde 1, Virovitica
Ženski rukometni klub “Udarnik” Kurilovec
Sportska 2a, Velika Gorica
Ženski rukometni klub “Umag”
Savudrijska 15, Umag
Ženski rukometni klub “Vinodol” Novi Vinodolski
Prisika 10, Novi Vinodolski
Ženski rukometni klub “Vukovar”
Trg Dražena Petrovića 2, Vukovar
Ženski rukometni klub “Zadar”
Lukoranska 9, Zadar
Ženski rukometni klub “Zamet Rijeka”
Bože Vidasa bb, Rijeka
Ženski rukometni klub “Zaprešić”
Vladimira Novaka 25, Zaprešić
Ženski rukometni klub “Zrinski” Čakovec
Vladimira Nazora 36, Čakovec
Ženski rukometni klub Arena
Trg Kralja Tomislava 7, Pula
Ženski rukometni klub Baranja – Beli Manastir
Školska 3, Beli Manastir
Ženski rukometni klub Ludbreg
Zagorska 11, Ludbreg
Ženski rukometni klub Marina Kaštela-Kaštel Sućurac
Obala kralja Tomislava 33, Kaštel Sućurac
Ženski rukometni klub Novska
Tina Ujevića 2c, Novska
Ženski rukometni klub Rovinj-Rovigno
Omladinska, Rovinj
Ženski rukometni klub Sisak
D. Trstenjaka 1, Sisak
Ženski rukometni klub Slatina
S.S.Kranjčevića 21, Slatina
Ženski rukometni klub Vinkovci
Andrije Kačića Miošića 92b, Vinkovci
Ženski rukometni klub Vrbovsko
Franje Račkoga 15, Vrbovsko
Ženski veteranski rukometni klub “Split”
Ulica slobode 16b, Split
Ženski veteranski rukometni klub Osijek
ADAMA REISNERA 46A, Osijek